Samsun Masaj Salonu Nahi̇de

Samsun masaj salonu Yüz felci için birçok neden var. Yüzde bulunan kaslara verilen hasar sonucu oluşur. Hareketleri ve yüz ifadelerini kullanamaması, tükürük ve çene ile başa çıkamaması, yüzdeki kasların çoğunu hareket ettiremez.

Samsun mutlu son

Yüz felci, erkeklerde ve kadınlarda, binde iki binde aynıdır. Bells felci enfeksiyonu en çok bilinen. Enfeksiyon sonucu fasiyal paralizi tedavisi yüzde seksen başarı oranına sahiptir. Travma ve felç, yüz felcine neden olabilir. Cerrahi nedenler, orta kulak iltihabı, genetik faktörler, prenatal fiziksel değişiklikler, nörolojik bozukluklar ve kafatasındaki bazı kırıklar fasiyal paraliziye neden olur.

Samsun masaj mutlu son

Bunlar daha birçok nedenden dolayı en yaygın nedenlerdir. Yüz felci tedavisinde genel tedavi yöntemleri göz koruması ve psikoterapidir. Göz koruması gözyaşı sekresyonunda bir azalmadır. Tedavi edilmediğinde enfeksiyon riski vardır. Göz kaslarının kapanmaması nedeniyle çalışmayan göz kasları oluşur.

Samsun masaj salonu

Gözün şeffaf tabakasını antibiyotik ilaçların yardımıyla seyrelterek ve gözyaşı üreterek tedavi edilir. Gece uykusunda, göz kapakları kapalı olmalıdır. Samsun masaj salonu . Psikoterapi tedavisinin tüm bölümlerinin tedavi edilmesini engelleyen hastanın yüzünün kötüye gitmemesi için tedavi yöntemidir. Hastanın tedaviye verdiği olumlu sonuçlardan, hasara göre bilgi verilir. 3 hafta içinde orijinaline geri dönebilmesi amaçlanmıştır. Yüzdeki kasları harekete geçirmek için masaj yapılmalıdır. , kasların orjinal durumuna dönmesi için korunarak yapılır. Kaslar korunmalı, böylece tedavi kısa sürede sonuçlanabilir. yanı sıra yüz egzersizi yöntemi uygulanır. Aynanın karşısındaki kişiye yüz egzersizi uygulanmalı, kaşları çıkarılmalı, gülümsemeli, kısacası, günlük hayattaki tüm hareketleri aynaya karşı yapmalıdır. Kasların korunması için önemli bir egzersizdir.