Samsun Bafra Masöz Bayan Manolya

Samsun bafra masöz bayan kelime anlamı olarak farklı dildeki kelimelerin birleşiminden oluşmuştur. Arapçada dokunmak, Yunancada yoğurmak ve Latincede el anlamına gelen kelimelerin birleşimidir. Uzun yıllar kullanıldığı için eski zamanlarda birçok hekim bu işlem hakkında yorum yapmıştır. İşi bilen eller tarafından yapıldığında etkisi en az 4 kat daha artmaktadır. Samsun masöz bayan Bu sayede vücutta gevşeme olur. Samsun bafra masöz bayan .

Genel anlamda ellerin sistematik hareketleri ile yapılan işlemlerdir. Bu sayede kaslara uygulanan baskılar uyarıcı etkiler oluşturur. Bu etkiler kasların daha fazla enerji üretmesini, canlanmasını sağlar. sadece kas sistemine değil sinir sistemine de doğrudan etki eder. Genellikle vücuttaki yumuşak olan dokulara uygulanır. Günümüze kadar birçok toplum tarafından kullanılmıştır.

Orta Çağ zamanında, Antik Yunan toplumlarında ve Roma İmparatorluğunda kullanıldığı bilinmektedir. Bu toplumlarda genel olarak savaşçıların rahatlaması için kullanılsa da çoğu zaman spor müsabakaları için de kullanılmaktadır. Ünlü hekim Hipokrat da bu konu hakkında yazılar yazmış, araştırmalar yapmıştır. Hipokrat genel olarak eklem burkulmalarında ve çıkılarda masaj yapılmasını önermektedir. Aynı zamanda kabızlığa iyi geldiğini yazmıştır.