Bafra Mutlu Son Masaj Zühre

Bafra mutlu son masaj Vücutta biriken negatif enerjiyi, en kolay ve en hızlı şekilde atabilmek, aynı zamanda bedensel ve zihinsel olarak da rahatlamak amaçlı kullanılan masaj türleri arasında yerini alan sıcak taş uygulaması Uzak Doğuda 3500 yıl önce keşfedilmiş ve uygulanmıştır. En eski terapi yöntemlerinde olan sıcak taş uygulaması 1990′ lı yıllardan bu yana dünyada aktif olarak kullanılmaktadır.

Faydalı mineraller içeren taşların güneş ışığında ısıtılarak, vücutta doğru noktalara yerleştirilmesi ile kas ve dokularda da bir ısınma meydana gelmekte ve bu sıcaklık ile birlikte enerji birikmesi oluşmaktadır. Sıcak taş uygulamasında masaj için kullanılan taşlar halk dilinde spa taşı olarak bilinse de volkanik taş porfirler gurubunda yer alan bazalt yani obsidyen taşı kullanılmaktadır. Volkanik kökene sahip olan bu taşlar sıcağı yapılarında uzun süre hapsedebilir ve kolay soğumazlar. Bafra mutlu son masaj .

Eskiden sıcak taş uygulamasında masaj için kullanılan taşlar güneş ışığında ısıtılırken, günümüzde sıcak su içinde ısıtılıp vücut üzerinde doğru noktalara konur. Uygun noktalara konan taşlar kas ve dokuları hareketlendirerek kan akımını hızlandıracaktır. Taşların konulduğu noktalar çakra olarak bilinir.